Zařizování interiéru je hra

Zařizování interiéru je hra

Zařizování interiéru je  hra barev, tvarů, nápadů a vtipu. Každý by si ale měl hrát svojí hru, protože co je „ono“ pro jednoho, to pro druhého není dobré. Vše by mělo vycházet z toho, jaká jste osobnost nebo osobnosti , z vašeho  způsobu života a podle toho hledat to, co Vás zpětně obohacuje příjemným pocitem bez ohledu na trendy.  Na internetu a v časopisech je mnoho inspirace návrhů interiérů, ale jen kopírováním svůj vysněný interiér pravděpodobně nevytvoříte. Nejdříve se zaměřte na to, co nejvíce , něco pro Vás osobně důležitého, byste v interiéru chtěli mít. Mohou to být třeba nějaký obraz, staré  kusy nábytku po babičce, výrazná fototapeta s určitým motivem, sbírka z Vašich cest, Vaše fotografie, prostě něco, co Vám vnese do interiéru osobitost.

Také si ujasněnte jaký styl interiéru vyhovuje nejlépe Vaší osobnosti.    Moderní až minimalistický interiér, romantický interiér s nádechem venkova, elegantní klasický interiér nebo třeba exotický etno interiér?

A dále v jakých barevných odstínech se cítíte dobře? Jsou to jasné , výrazné barvy nebo spíše tlumené decentní barevné odstíny?

Z těchto informací by měl vzniknout jasný koncept interiéru. Pomůže Vám k tomu také vytvoření style boardu – náladové koláže, abyste viděli, jak k sobě věci ladí . (Více článek  – Návrh interiéru a hledání inspirace) Jestli se pustíte do zařizování interiéru sami nebo s pomocí bytového designera je na Vás, ale bez jednotného konceptu často nebývá výsledek ideální.

Hra zařizování interiéru má také své další důležité pravidlo, a to je funkční využití prostoru. Nejlépe uvidíte návrh interiéru v 3D vizualizaci návrhu interiéru,  půdorysu a výkresech a můžete do něj včas zasahovat, ale jestli se pustíte do zařizování interiéru sami, tak si nezapomeňte udělat třeba na milimetrový papír rozvrh zařízení v měřítku nebo alespoň vše dobře proměřit. Je zbytečná škoda, když je nábytkem prostor přehlcen, nedá se dobře procházet, nábytek je nepraktický nebo jinak nesedí.

Zařizování interiéru  je hra , trendem současného designu je „hravost“ a dnešní trh nabízí nepřeberné množství zajímavých kousků pro každý vkus. Když se budete řídit vytvořeným konceptem, tak jistě Váš interiér dopadne podle Vašich představ.

Jestli máte zájem využít našich služeb, odkaz najdete zde.

Dagmara Jančárková

bytová designerka

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.