Trendy v zařizování interiérů?

Trendy v zařizování interiérů?

Poslední trendy v zařizování interiérů se řídí funkcionalismem s nádechem retra a přírodních akcentů.
Architekti, bytový designéři, ale i Vy se můžete se inspirovat při zařizování nového interiéru tímto směrem. Funkcionalismus zní sice stroze, ale zkuste si pod tím představit , že je to sice především upřednostňovaná funkce, ale to neznamená, že zde není prostor pro neokázalou krásu, pohodlný a nadčasový design. Také se dnes uplatňuje módní vzhled betonu, atˇ už je to betonová stěrka na zdech, stropech, v koupelnách či kuchyních , která činí interiér lehce surovým. Nesmíme zapomínat také na inspiraci přírodou, hojné použití dřeva a rostlin v interiéru. Stačí přidat pár designových retro kousků a velká svítidla organických tvarů a in interiér je na světě. Současný bytový design je nápaditý, chce překvapovat, tak budťe odvážní a hledejte zajímavé kousky nábytku, které Vám Váš interiér zpestří. S volbou barev pro celý byt budťe raději střízliví, nejlépe je kombinovat nějakou neutrální barvu, která bude nadčasová, a doplnit ji barvou, která se Vám líbí na doplňcích nebo na pár zajímavých kouscích. Ty jdou snadněji obměnit , až budete chtít změnu. Nezapomínejte na interiérové dekorace, jako jsou obrazy, vázy, sochy, lampy, které dodají interiéru na osobitosti. Ale zase pozor na nestřídmost, všeho moc škodí a prostor musí dýchat, abyste se v něm cítili dobře. Textilie k těmto moderním interiérům se hodí spíše přírodní, které mohou úspěšně dotvářet pocit příjemnosti prostředí. Interiér by měl působit elegantně, střízlivě a vzdušně.

Jestli máte k uvolněným 60. létům blízký vztah, můžete být klidně odvážnější a zařídit si celý retro interiér, který hýří výraznými barvami, nepřehlédnutelnými vzory, oblými tvary a syntetickými materiály. Můžete hledat retro kousky v bazarech nebo mezi moderním retro nábytkem, který nabízí dnes již mnoho firem. Pozor ale, atˇ tento styl nepřekombinujete přemírou vzorů a barev, snažte se držet jednotnou ideu a použít několik málo vzorů a barev, aby se mezi sebou netříštily. Jako dobové dekorace zvolte retro lampy, hodiny nebo jiné doplňky, které Vám dodají punc stylovosti a hravosti.

Jestli jsme se trendy funkcionalistickeho, dřevěného nebo retro interiéru netrefili do Vašeho vkusu, nic si z toho nic nedělejte, protože správně navržený interiér vychází především z potřeb a vkusu toho, kdo v něm bude bydlet a tak to je správně.

Nabídku našich služeb si prohlédněte zde.

Jančárková Dagmara
bytová designerka
SENS interiér

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.