Kdo má židli bydlí.

Jaké jsou trendy v pořizování židlí do interiéru? Židle už dávno nejsou všední nudnou záležitostí. Na výběru těch správných židlí si dejte záležet. Trh nabízí dnes mnoho designových židlí, kterým se věnují přední návrháři a dávno to není jen záležitostí zručné výroby.

Dřevěné židle jsou stále oblíbené, ale dnes jsou pojímány nově, takzvané tonetky z ohýbaného dřeva jsou dnes již opravdu designerskými skvosty a často si za ně musíte připlatit.

Plastové židle jsou čím dál tím více v oblibě, protože mohou být nápadných tvarů a barev, takže interiér doslova rozzáří.

Čalouněné židle se stále drží na výsluní pro svůj potenciál vyjadřovat pohodlí. Dnešní potahy mají výborné vlastnosti pro údržbu. Firmy nabízí barevnou variabilitu čalounění a krásné tvary.

Kovové židle podle v nových designech jsou trochu tvrdé a studené, ale do některých např. industriálních nebo i jiných interiérů sedí velmi dobře a designéry jsou také často vyhledávané.

Nemusíte se bát židle různě kombinovat, nejen barevně a tvarově ale i materiálově. Např. dát k dřevěné židle dohromady s plastovými nebo kovovými třeba i ke klasickému dřevěnému stolu nebo naopak plastovému, je to oživení a interiér není nuda. 🙂

Při pořizování židlí si také uvědomte kolik místa okolo stolu pro ně máte a sledujte si rozměry židlí. Některé jsou dost široké a hluboké a potom prostor dost zahlcují a je to nepohodlné.

Na dnešním trhu je samozřejmě velká nabídka firem, ale jestli se rozhodujete pro koupi židlí, určitě se podívejte na nabídku firmy Lino odkaz zde.

Další inspirace najdete v  rubrice „Nákupy s designerkou“ i s jinými tipy  a třeba něco bude pro vás to pravé..:)

At´jsou vaše domovy krásné a plné pohody.

Dagmara Jančárková – designerka

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.