Je design interiéru luxus?

Je design interiéru luxus?

Design interiéru  je, když se krása snoubí s účelností věcí, které by měly být v jakémsi ideálním poměru. Design se vyvíjí s dobou, design by měl reagovat na současnou dobu, i když sáhne po inspiraci do minulosti nebo budoucnosti. Bytový designer sice pracuje podle zadání zákazníka, ale měl by do věcí vnést svůj nový tvůrčí estetický a funkční pohled. Design interiéru  nás obklopuje všude, je to v každé době oblast, která se neustále vyvíjí a jde mílovými kroky kupředu. Současným trendem interiérů jsou spíše čisté formy oproti dekorovaným.
Design interiérů  se spojuje hlavně s pojmem luxus. Luxusní věci jsou věci výjimečné jak designem , funkčností, tak materiálem a zpracováním. Jsou nadstandardem, který si nemůže dovolit každý. Dnes se sice vyvíjejí modelové řady i pro běžný trh, chybí jim však kvalitní řemeslné zpracování kvalitních materiálů ale ani nápad, většinou někde okopírovaný, není originální. Faktem zůstává, že designéři vizionáři udávají současnému světu módy trendy. Každému z nás udělá radost vlastnit nějaké designové kousky.
Na dikuzi Design SHAKER , která se konala při veletrhu FOR HABIT 2014 , zaznělo od renomovaných designérů, že potencionální zákazníci by se měli vést ke vkusu, aby dokázali kvalitní design ocenit. Že by se měli obracet na profesionály, kteří se krásou a funkčností zaobírají pracovně. Sice tam také zazněla otázka, do jaké míry má určovat bytový designer vkus zákazníkovi či výrobci , a proč si prostě podle svého oblíbeného vkusu člověk nenavrhne vše sám? I to je cesta, myslím si však, že ne vždy optimální. Někdo, kdo se bytovým designem živí , má většinou přeci jenom větší přehled, více nápadů a zkušeností, než ten, kdo se designem tolik nezaobírá. Design interiéru  v dnešní době není luxus, již mnoho lidí si může podle svých možností dovolit pozvat ke spolupráci bytového designéra. Důležité je, aby se našel takový zákazník s bytovým designerem, kteří si rozumí.Zákazník to pozná podle dosavadní prezentace práce designera. Bytový designer sám však bez firem, které jeho nápady zrealizují , není nic. Potřebuje proto kvalitní spolupráci firem pro svou realizaci, aby mohl vzniknout kvalitní výsledek.

Podívejte se na interiéry, designové kousky, navržené světoznámým designerem Phillippe Starckem.

Naši nabídku služeb si prohlédněte zde.

Dagmar Jančárková

bytová designerka

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.