Feng shui Elementy pomáhají i škodí.

Feng shui Elementy pomáhají i škodí.

Elementy v přírodě jsou známé a jasné i mimo učení feng shui. Oheň, Země, Kov, Voda, Dřevo jsou všude okolo nás. I mimo systém feng shui selským rozumem víme, že se navzájem ovlivňují. Když je jednoho Elementu příliš hodně nebo naopak zase málo, není to dobře. Záplavy, sucho, požár atd. si dokážeme snadno představit.

Elementy se navzájem podporují nebo se oslabují či ničí. Je to jasný jev v celé přírodě po celém světě.

A z tohoto starověké učení  dávných mistrů udělalo v Číně celistvý systém Feng shui, za který jim můžeme být vděčni..a používat i jako Evropané.. 🙂

Tak jako je astrologie, tak si mudrcové všimli, že i lidé se rodí podle hvězd – roku – v určitém Elementu, který je jim vlastní více než jiné Elementy. Na základě toho podle datumu narození můžeme určit , samozřejmě obecné vlastnosti…, kdo jaký je Element. Na mne, mojich všech přátelích a okolí to sedí… 🙂

A tak se dají dělat ve feng shui zlepšující vlivy i pro osobnosti. Například, když člověk Elementu Oheň, který má mít jasné vlastnosti živosti, trochu extravagance, aby byl vidět, má rád vzruch, optimistus, smích, komunikaci a on takový moc není, tak ho asi něco dusí, ničí… Je právě potom dobré, aby se Elementem, který ho podporuje , tj. Dřevem, snažil získat zpět svoji přirozenost. A tak to je se všemi Elementy…

Také lidé podle svých Elementů mají sklony vytvářet si okolo sebe určité typické prostředí a diví se těm jiným.. 🙂 někdo má rád jasné barvy , druhý hnědé odstíny, třetí černou…jak to..?

Je správné, aby se člověk  obklopoval tím, co mu je vlastní, bude tak spokojen…, ale také může přemýšlet a zkoušet na sebe působit i další jiné vlivy Elementů, co právě jeho život potřebuje.. i nezávisle na jeho podporujícím Elementu.

A o  tomto vědomém ovlivňování svého života je Feng shui. Často si pomůžeme sami i intuitivně, ale kdo chce více rozumět sám sobě a svému okolí, tak je pro něj učení dobré.

Elementy v prostoru, třeba našem interiéru,  snadno poznáme podle jejich kvalit, barev, tvarů atd. Na jaký Element se zaměříme a budeme ho ve svém životě prosazovat, živit, tak nám jistě přinese své výsledky.

Zkuste a uvidíte sami… 🙂

Podívejte se na naší nabídku služeb v odkazu zde.

Jančárková Dagmara
Bytová designerka

SENS interier – feng shui  Karlovy Vary

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Chcete posílat naše nové články?
  • Kategorie